JAGUAR LAND ROVER ALUSTAS KOOSTÖÖD NVIDIAGA

NVIDIA


  • Osana Jaguar Land Roveri Reimagine strateegiast aitab partnerlus alates 2025. aastast ümber mõtestada modernse luksuse kontseptsiooni

  • Mõlema ettevõtte spetsialistid loovad NVIDIA DRIVE platvormile ehitatud sõidukitele tehisintellektil põhinevaid isejuhtimissüsteeme ning ühendatud teenuseid

  • NVIDIA AI võimaldab pakkuda järgmise põlvkonna turvalisust ning unikaalsed brändikeskseid teenuseid


Jaguar Land Rover sõlmis tehisintellekti (AI) turuliidri NVIDIAga mitmeaastase strateegilise koostöö lepingu, mille eesmärk on luua üheskoos isejuhtivate sõidukite tarbeks järgmise põlvkonna tehnilisi lahendusi ning pakkuda klientide AI-l põhinevaid teenuseid ja kogemusi.

Alates 2025. aastast ehitatakse kõik uued Jaguari ja Land Roveri sõidukid NVIDIA DRIVE™ tarkvaraplatvormile, mis võimaldab pakkuda laia valikut ohutussüsteeme, autonoomse sõidu funktsioone, parkimisabisid ja teisi juhiabisüsteeme. Reisijateruumis kasutatakse tehisintellekti juhi ja reisijate jälgimiseks ning sõidukiga toimuva paremaks visualiseerimiseks.

Lahendus põhineb laiapõhjalisel NVIDIA DRIVE Hyperionil™, mille põhiosadeks on DRIVE Orin™ keskarvutid, DRIVE AV ja DRIVE IX tarkvara, ohutus-, turvalisus- ja võrgusüsteemid ning sõidukit ümbritsevad sensorid. DRIVE Orini näol on tegu süsteemi ajuga, mille najal töötab Jaguar Land Roveri operatsioonisüsteem, samas kui DRIVE Hyperion töötab kui närvisüsteem.

NVIDIA

Jaguar Land Rover plaanib kasutusele võtta ka andmekeskused, mille juures on oluline roll AI-mudeleid treenival NVIDIA DGX-il™ ning NVIDIA Omniverse’i™ najale ehitatud DRIVE Sim tarkvaral, mis võimaldab reaalajas luua füüsikaseaduseid arvesse võtvaid täpseid simulatsioone.

Tänu tarkvaral põhinevatele lahendustele ning punktist punktini valideerimis- ja verifitseerimisarhitektuurile saab Jaguar Land Rover juhtmevabade uuenduste abil tuua klientideni uusi autonoomseid ja poolautonoomseid sõidulahendusi – seda terve sõiduki eluea vältel.

“Teadmiste vahetamine ja koostöö turuliidri NVIDIAga on oluline osa meie Reimagine strateegia elluviimisel, püstitades uued verstapostid nii kvaliteedi, tehnoloogia kui ka jätkusuutlikkuse vallas,” ütles Jaguar Land Rover tegevjuht Thierry Bolloré. “Jaguar Land Roverist saab kõige valivamate klientide jaoks kõige ihaldatumate luksussõidukite ja -teenuste looja. Pikaajaline strateegiline koostöö NVIDIAga avab meie tulevaste sõidukite jaoks uued võimalused, samas kui meie äri on kasvamas ülemaailmseks digitaalseks teenäitajaks.”

“Järgmise põlvkonna sõidukid muudavad autotööstuse üheks kõige suuremaks ja kõige arenenumaks tehnoloogiavaldkonnaks. Tarkvaralahendustel põhinevad ja ümberprogrammeeritavad autopargid pakuvad terve sõiduki eluea vältel uusi funktsioone ja teenuseid. Me oleme elevil, et saame koostöös Jaguar Land Roveriga transpordisektori tulevikku ümber kujundada ja luua kõige arenenumaid sõidukeid,” ütles NVIDIA asutaja ja tegevjuht Jensen Huang.

Jaguar Land Roveri eesmärk on aastaks 2039 jõuda süsinikuneutraalsuseni nii oma toodete puhul, tarneahelas kui ka igapäevases äritegevuses.