JAGUAR I-PACE ON EUROOPA AASTA AUTO 2019

HINNATI TÄIELIKULT ELEKTRITOITEL JAGUAR I-PACE EUROOPA AASTA AUTO 2019 AUHINNAGAALAL AASTA AUTOKS. SEE ON ESIMENE KORD, KUI JAGUAR VÕITIS IHATUD AUHINNA.


  • Jaguar I-PACE võitis 2019. aasta Euroopa auto tiitli
  • 60 ekspertajakirjanikku valisid Jaguari täielikult elektritoitel linnamaasturi välja kuue ülejäänud finalisti seast
  • Euroopas müüakse hetkel 75 protsenti ülemaailmsest I-PACE kogusest*
  • Jaguari üldkasutatav laadimisteenus võimaldab lihtsat ligipääsu enam kui 85 000 laadimispunktile üle Euroopa.
  • Aastaga, mis on möödunud turule tulekust, on I-PACE võitnud üle maailma 55 auhinda.

Jaguari elektritoitel linnamaastur triumfeeris kuue teise finalisti ees, milleks olid Alpine A110, Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Kia Ceed, Mercedes-Benz A-Class ja Peugeot 508, ning oli ainus auto nimekirjas, mis sai kiidelda nullemissiooniga.

Euroopa aasta auto žürii koosnes 60 autoajakirjanikust 23 riigist ja auhind võtab arvesse tehnilist innovatsiooni, disaini, suutlikkust, efektiivsust ning raha ja väärtuse vahekorda.

Prof. dr Ralf Speth, Jaguar Land Roveri peadirektor ütles: „Meile teeb suurt rõõmu, et meie esimene elektrisõiduk, mis ühtlasi on esimene Jaguar, mis võidab Euroopa Aasta Auto auhinna.

I-PACE disainiti ja konstrueeriti Ühendkuningriigis algusest lõpuni. See on tehnoloogiliselt kõige arenenum elektriauto aku. See on tõeline mängumuutja. Euroopa aasta auto tiitli võitmine on au ja tõeline tunnustus selle eest, mida meie maailmaklassi kuuluv meeskond on loonud.”
Ühendkuningriigis disainitud ja arendatud Jaguar I-PACE on näidanud tähendusrikast globaalset müügiedu, jõudes tänaseks enam kui 8000 kliendini – sellest 75 protsenti Euroopas.

Mitte miski muu ei paista ega sõida maanteel nii nagu I-PACE. See on konstrueeritud kasutama oma elektrilise jõuallika ja kohandatud alumiiniumkonstruktsiooni kõiki eeliseid, pakkudes sportauto suutlikkust ja linnamaasturi praktilisust.

Laadimine on klientidele tehtud mugavaks Jaguari üldkasutatavaid laadimisteenuseid kasutades, millele pääseb ligi vastava äpi kaudu või RFID-võtit kasutades. Selle laadimise rätseppaketid ja lihtsaks igakuiseks arveks koostatud tariifid annavad I-PACE klientidele ligipääsu enam kui 85 000 laadimispunktile üle Euroopa.

I-PACE on saanud alates aasta tagasi turule tulekust üle maailma 55 auhinda, sealhulgas Saksamaa, Norra ja Ühendkuningriigi aasta auto tiitel, BBC TopGear ajakirja aasta EV, Hiina aasta rohelise auto ning Autobesti ECOBEST auhinna.

*Arvud on õiged seisuga 31. jaanuar 2019.