Luksusautode uus standard: Jaguar Land Rover seadis endale uued jätkusuutlikkuse eesmärgid

I-PACE

 2030. aastaks plaanib Jaguar Land Rover sõidukite tootmise ja käitamise ahelas vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguste absoluutväärtusi võrreldes 2019. aastaga 46 protsenti. Lisaks sellele on ettevõte seadnud endale eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid sõiduki kohta keskmiselt 54 protsenti kogu väärtusahela ulatuses, sealhulgas 60 protsenti sõiduki kasutamise etapis.

Uued Science Based Targetsi (SBT) heakskiiduga eesmärgid toetavad Jaguar Land Roveri pingutusi vähendada heitekoguseid kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppes sätestatud eesmärkidega. Värsketest eesmärkidest juhindutakse aastani 2030, seejärel hakkab ettevõte püüdlema oma Reimagine strateegias sätestatud eesmärgi poole jõuda 2039. aastaks nullheideteni kogu tarneahelas, tootmises ja teistes seotud tegevustes.

F-PACE

Teise etapi eesmärkide saavutamiseks võtab Jaguar Land Rover dekarboniseerimise ette alates disaini ja materjalide, tootmistegevuste ja tarneahela protsessidest kuni elektrifitseerimise, akustrateegia, ringmajanduse ja sõidukite ringlusest eemaldamise protsessideni välja.

“Jätkusuutlikkus on Reimagine strateegia üks põhiaspekte – meie eesmärk on luua kaasaegseid luksussõidukeid ja hoida keskkonda tulevaste põlvkondade jaoks võimalikult puhtana. Meil on hea meel, et see eesmärk hõlmab ka Balti riike, ja et üha rohkem inimesi valib kõige ihaldatumad luksusmudelid, mille väljatöötamisel on keskendutud jätkusuutlikkusele ja ringmajandusele,” ütleb Jaguar Land Roveri Baltikumi juht Justė Jarušė

F-TYPE

Pidev liikumine


Jätkusuutlikkus on Jaguar Land Roverile oluline olnud juba aastaid. Ainuüksi Jaguari tehastes töödeldi aastatel 2013–2019 ümber 360 tonni vanametalli kergeks alumiiniumiks, mida kasutati seejärel sportmudelite, näiteks Jaguar F-Type’i loomisel. See näitab, et isegi sportautode loomisel saab keskkonnamõju vähendada ilma sõiduki omadustes järeleandmisi tegemata. Alumiiniumkonstruktsioon kaalub vähem, aga on tugevam, nii saavutatakse erakordne võimsuse ja massi ning pöördemomendi ja massi suhe – arvud, mis on täisverelise sportauto jaoks üliolulised.

Jätkusuutlikkuse eesmärkide täitmiseks teatas Jaguar Land Rover hiljuti jätkusuutlikkuse direktori Rossella Cardone’i palkamisest. Ta juhib ettevõtte ümberkujundamist koos strateegia- ja jätkusuutlikkuse tegevdirektori François Dossaga.

“Eesmärkide juurest tegudeni liikumisel juurutame jätkusuutlikkuse Jaguar Land Roveri DNA-sse, et vähendada oma jalajälge kogu väärtusahelas. Teaduspõhised eesmärgid näitavad meile, kui palju ja kui kiiresti peame oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendama ning aitavad kõiki huvitatud osapooli edusammudega kursis hoida,” ütleb Jaguar Land Roveri jätkusuutlikkuse büroo direktor ja juht Rossella Cardone.

F-TYPE

“Õnnitleme Jaguar Land Roverit teaduspõhiste eesmärkide seadmise puhul, mis on kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppe kõige ambitsioonikama eesmärgiga – piirata kliimasoojenemist 1,5 kraadini. Seades ambitsioonikaid kliimateadusel põhinevaid eesmärke, rakendab Jaguar Land Rover parimaid võimalikke meetodeid, et hoida ära kliimamuutuste kõige kahjulikumad mõjud,“ lisab Science Based Targets juht Alberto Carrillo Pineda.

Jaguar Land Rover teatas esmakordselt oma pühendumisest SBT-le 2021. aasta novembris toimunud kliimamuutuste tippkohtumisel COP26.