XE SV PROJECT 8

Kõige ekstreemsema jõudlusega Jaguar võtab ette Nürburgring Nordschleife.

KÕIGE EKSTREEMSEMA JÕUDLUSEGA JAGUAR

5-liitrise ja 600 hj V8 ülelaaduriga mootoriga Project 8 on ajaloo võimsaim Jaguari sõiduauto. Seda toodetakse maailmas piiratud mahus, vaid kuni 300 autot, mis on käsitsi kokku pandud eriprojektide üksuse SVO tehnilises keskuses Warwickshire’is Inglismaal. Valige kahekohaline Track Pack või neljakohaline tagaveoga mudel – mõlemad on saadaval ainult vasakpoolse rooliga. Prototüüpe on testitud erinevatel Euroopa ringradadel, millest tuntuim on Nürburgring Nordschleife. Project 8 on saavutanud Nordschleifel Jaguari kõigi aegade kiireima ringi ning sõitnud kiiremini kui ükski teine tootmiskavatsusega neljaukseline sedaan ajaloos ja ka kiiremini kui paljud tuntud sportautod.

JÕUDLUS JA VÕIMEKUS

JÕUDLUS JA VÕIMEKUS

Maailma kõige põnevama sportliku salongiga Project 8 kasutab motospordiks mõeldud vedrustust ja muudetud nelikveosüsteemi, mis tagab suurepärase juhitavuse ja väleduse. Kuulliigenditega amortisaatorid parandavad reageeringut ja valikus on kaks sõidukõrgust: üks maanteesõiduks ja teine, 15 mm madalam, ringrajasõiduks.
ÜLELAADURIGA SÜDA JA ALUMIINIUMIST ARHITEKTUUR

ÜLELAADURIGA SÜDA JA ALUMIINIUMIST ARHITEKTUUR

Autos tuksub Jaguari legendaarne ülelaaduriga V8 mootor. Kiirus ja sõidurõõm ei tähenda aga ainult võimsust. Jaguari eesrindlik, kerge alumiiniumarhitektuur koos Project 8 süsinikkiust elementidega – kapott, kaitserauad, kaitsetiivad, küljeliistud, eesmine splitter ja antitiib – hoiab kaalu minimaalsena.

ISELOOMULIKUD OMADUSED

TAGATIIB

TAGATIIB

Project 8 kere on põhjalikult ümber kujundatud, et pakkuda aerodünaamilist jõudlust kuni 320 km/h (200 mph) sõitvale autole. See sisaldab reguleeritavat, sügavat eesmist splitterit, tagadifuuserit ja reguleeritavat suurt antitiiba. Antitiiva kaldenurka saab reguleerida nii tuuletakistuse vähendamiseks kui ka survejõu suurendamiseks – see toodab kiirusel 300 km/h (186 mph) 122 kg survejõudu.
PIDURID

PIDURID

Ülelaaduriga V8 mootor ja kerge kere tagavad suurepärase jõudluse. Kuid 300 km/h sõitvale autole on sama oluline ka pidurdusjõud. Project 8 on Jaguari suurimate ja tehnoloogiliselt kõige arenenumate piduritega – 400 mm süsinikkeraamilised kettad ja ees ülisuured, kuue kolviga pidurisadulad. Need on kerged, säästes 18 kg.
TÕELINE ÜHENDUS TEEGA

TÕELINE ÜHENDUS TEEGA

Nelikvedu tagab suurepärase reageerimisvõime, veojõu ja väleduse. Ükski teine Jaguar ei tundu nii elus ja tõeline. See on kui tagaveoline kahe uksega sportauto. Ennetav nelikveosüsteem Intelligent Driveline Dynamics sisaldab elektroonilist aktiivdiferentsiaali, mis on osa täiustatud arvutijuhitavast sõidurežiimi seadistusest. Parima jõudluse tagamiseks on Project 8 ainulaadselt häälestatud isekohanduv dünaamikaga ja uue rajarežiimiga.
VÕIDUSÕIDUISTMED

VÕIDUSÕIDUISTMED

Süsinikkiust võidusõiduistmed on saadaval neile, kes soovivad kahekohalist ringrajasõidule orienteeritud Project 8. Need on varustatud neljapunktivööga. Tagaistmeid asendab neljapunktivöö kinnitusvõru. Tagaveolisel Project 8 versioonil on neli istekohta, mis on kaetud Oyster kontrastsete õmblustega Ebony nahaga. Ees on spetsiaalse kerge magneesiumraamiga Performance-istmed.
TEIE JAOKS ISIKUPÄRASTATUD

TEIE JAOKS ISIKUPÄRASTATUD

Project 8 on saadaval nii kolmes standardvärvis kui ka viies SVO kvaliteetvärvis. Kui soovite muuta auto tõeliselt ainulaadseks, valige SVO eritellimusvärv. See sisaldab 10 000 täiendavat kere ja aktsentvärvitooni, eritellimusel valminud võidusõidust inspireeritud kleebiseid, värvitud pidurisadulaid, tellimuskirja ja palju muud.
RATTAD

RATTAD

Spetsiaalsed kerged, sepistatud valuveljed on tugevamad ja kergemad kui tavalised valuveljed ja tagavad suurepärase juhitavuse. Ratta ainulaadne disain vähendab tuuletakistust 7 korda, samas ühendavad spetsiaalselt arendatud Michelin Sport Cup 2 rehvid silmapaistva haarduvuse mugavusega, muutes need ideaalseks maanteel või ringrajal.

600 HJ VÕIMSUS

Project 8 on kiireim Jaguari sedaan. Selle 5-liitrine ülelaaduriga V8 mootor annab 600 hj ja 700 Nm pöördemomendi, mis teeb sellest võimsaima mootoriga Jaguari tarbesõiduki. Maksimaalne kiirus on 320 km/h (200 mph) ja auto kiirendab nullist sajani ainult 3,3 sekundiga. Kaheksakäigulise käigukasti käike saab käsitsi vahetada ainult 0,2 sekundiga – mis on kiirem, kui silmapilgutus.