Uudised

JAGUARI ELEKTRIAUTO I-PACE SAI EURO NCAP-I OHUTUSTESTIDES VIIS TÄRNI

Jaguari esimene elektritoitel linnamaastur sai täiskasvanute ohutusvarustuse testides 91%, laste ohutusvarustuse testides 81% ja ohutusabisüsteemide testides 81%.

Jaguar I-PACE sai maksimumpunktid nii külgkokkupõrgetes kui ka raskemas külgposti testis, näidates häid kaitseomadusi autokere kõigis kriitilistes piirkondades.

See tulemus tähendab, et kõik kolm Jaguari linnamaasturit – E-PACE, F-PACE ja I-PACE – on saanud maksimaalsed viis tärni Euro NCAP-i ohutusvarustuse testides, näidates Jaguari pühendumust ühtede kõige turvalisemate pereautode valmistamisel. I-PACE on Suurbritannia suurima sõidukitootja kümnes järjestikune mudel, mis saab ohutusvarustuse testides maksimaalsed viis tärni.

Jaguar I-PACE on juba võitnud auhindu oma disaini, sooritusvõime ja juhitavuse eest. Viimane auhind Euro NCAP-ilt ainult kinnitab mudeli I-PACE erakordseid ohutusstandardeid. Professionaalse inseneritöö tulemusena on sellel linnamaasturil kerge alumiiniumist kerekonstruktsioon ja integreeritud aku, et tagada sõitjatele kokkupõrke ajal esmaklassiline kaitse. Ohutus on meie prioriteet ning meil on väga hea meel näha, et Euro NCAP-i testitulemused seda kajastavad.

SIMON BLACK
VANEPROJEKTIJUHT, JAGUAR LAND ROVERI KERETÖÖDE INSENER

Jaguar I-PACE kerge alumiiniumist kerekonstruktsioon annab sõidukile jäikuse, mis koos integreeritud akuga, mida kaitseb alumiiniumraami konstruktsioon, tagab Jaguari kõigi mudelite kõrgeima torsioonilise jäikuse (36 kNm ühe kraadi kohta).

Keredisaini juures on oluline mainida autotööstuses esimest korda kasutatud alumiiniumsepised ning Jaguaridel esimest korda kasutatud vormimisjärgset kuumtöötlemist, mis tugevdab neid alumiiniumsulameid, mida on kasutatud kokkupõrkeohtlikes piirkondades.

Jaguar I-PACE’l on ka täiustatud ohutustehnoloogiad, et kaitsta teisi liiklejaid ja jalakäijaid, millel on muuhulgas üleskerkiv kapott ning jalakäijaid ja rattureid tuvastav autonoomne hädapidurdussüsteem. Jaguar on oma esimesele elektriautole välja töötanud ka unikaalse helihoiatussüsteemi (AVAS – Audible Vehicle Alert System), mis hoiatab teisi liiklejaid läheneva elektrisõiduki eest. Heli on kuulda kiirusel kuni 20 km/h ning see ületab kehtima hakkava Euroopa Liidu määrusega nõutud minimaalset 56 dB(A). Süsteemi testiti koos juhtkoeri kasutavate pimedatega, kes kuuluvad Suurbritannia ühte suurimasse heategevusorganisatsiooni, mis tegeleb nägemisvaegusega inimeste toetamisega.

Lisaks ohutustehnoloogiatele on linnamaastur varustatud ka mitme täiustatud juhiabisüsteemiga, näiteks isekohanduv kiirushoidik koos juhtimist lihtsustava rooliabiga, pimeala abifunktsioon ning 360° parkimisabisüsteem.

Kas olete nõus andma tagasisidet, mis aitaks parandada meie kodulehte?

Jaguar F-Type Convertible