Jaguarist

JÄTKUSUUTLIKKUS

Jaguar on juba kaua loonud ilusaid kiireid sedaane ja sportautosid, mis pakuvad meie klientidele mugavust, rafineeritust ja võrreldamatut sõidukogemust. Selle traditsiooni jätkamiseks peame tagama, et oleme pikemas perspektiivis jätkusuutlik ettevõte.

Ülevaade Jaguari jätkusuutlikkusest


Meie tõhusamate konstruktsioonide strateegia sai alguse kümme aastat tagasi, kui töötasime välja kerge alumiiniumplatvormi, mida kasutasime 2003. aastal turule toodud versioonis Jaguar XJ. 2006. aastal turule toodud XK arendas alumiiniumi kasutamist veelgi edasi – täiustatud konstruktsioon tagas suurepärase tugevuse ja jäikuse, samas oli kaal palju väiksem. Nüüd viib uus, 2010. mudeliaasta XJ asjad veelgi edasi: autos kasutatakse uusima põlvkonna üleni alumiiniumist koosnevat konstruktsiooni. Konstruktsioonis kasutatakse täiustatud materjale ja tehnoloogiat, millest osa on võetud üle lennundustööstuselt. Tulemuseks on tugev ja kerge kere, mis on Jaguaris esimest korda kokku pandud ilma keevisteta.


Peale selle oleme käivitanud mitu keskkonnaalgatust, mille eesmärk on parandada meie toodete tõhusust ja vähendada CO2-heitkoguseid. Näiteks oleme loonud väga tõhusad diiselmootorid ning hakanud rohkem kasutama kergeid ja taaskasutatavaid materjale.


Selle valdkonna kõige hiljutisemaid uuendusi saab näha uutes täiustatud bensiini- ja diiselmootorites, mida kasutatakse 2010. mudeliaasta mudelites XK, XF ja XJ. Mootorite kütusekulu ja CO2-heitkogused on tunduvalt väiksemad, samal ajal on võimsus ja pöördemoment tunduvalt suuremad – ühesõnaga on saavutatud parim mõlemalt alalt.


Meie toodete keskkonnasäästlikke omadusi rõhutab veelgi asjaolu, et uuele XJ-le anti keskkonnasäästliku toote sertifikaat. Hindamine põhineb sõiduki terve kasutusea jooksul tekkival heitkogusel, alates tootmisest ja materjalikasutusest ning lõpetades kasutusest kõrvaldamisega.


Peamine eesmärk on vähendada meie tegevuse mõju keskkonnale. Selleks täiustame pidevalt oma protsesse ja tooteid, kasutame ressursse parimal viisil, vähendame heitkoguseid ja jäätmeid ning parandame energiatõhusust.


Kõige selle teostamiseks täidame oma majanduslikke, sotsiaalseid ja keskkonnaalaseid kohustusi tervikliku lähenemisviisi alusel. Me hindame oma tegevuse mõju, märgime ära täiustamist vajavad valdkonnad ja esitame oma soorituse kohta aruandeid. Meie ettevõtte aluspõhimõteteks on pühendumine pidevale täiustamisele ning vastamine õiguslikele ja regulatiivsetele nõuetele või nende nõuete ületamine.


CO2-heitkoguste vähendamise programm


2009. aasta aprillis käivitas Jaguar programmi, mille eesmärk on vähendada CO2-heitkoguseid, mis eralduvad meie kahes Ühendkuningriigi tehases toodetavate sõidukite kokkupaneku ajal. Koostöös süsinikuheite asjatundjatega ettevõttest ClimateCare investeerime projektidesse, mis on keskendunud kolmele osale: üleminek fossiilkütustelt taastuvenergiale, taastuvenergia tehnoloogia edendamine ja energiatõhususe suurendamine nii kogukondades kui ka autotööstuses.


Samal ajal oleme käivitanud ka vabatahtliku programmi Jaguari sõidukite omanikele, kes soovivad vähendada oma uute ja vanemate sõidukite CO2-heitkoguseid. Omanikud, kes programmis osalevad, saavad ettevõttelt ClimateCare sertifikaadi ja võimaluse näha ClimateCare’i veebisaidilt projekte, mida nende panus toetab. Kui soovite programmi kohta lisateavet saada või oma Jaguari sõiduki CO2-heitkogust vähendada, külastage kodulehte: 
www.jpmorganclimatecare.com/jaguar

Kas olete nõus andma tagasisidet, mis aitaks parandada meie kodulehte?

Jaguar F-Type Convertible