Sõidudünaamika

ALUMIINIUMKONSTRUKTSIOON

Uue XF-i suurepäraste sõiduomaduste, juhitavuse ja dünaamika alustalaks on Jaguari alumiiniumkonstruktsioon, mis aitab saavutada ideaalilähedase tasakaalu raskusjaotusega 50/50 ning tagab sujuva ja täpse sõiduelamuse. Peale selle aitab kerge ja vastupidav konstruktsioon XFil olla oma klassis üks kõige kergemaid autosid. Kaalusääst suurendab kütusesäästlikkust ja vähendab CO2-heitkogust, mis on vaid 104 g/km. Alumiiniumisulam koosneb suurel määral taastöödeldud alumiiniumist, mille tootmiseks kulub esmase alumiiniumiga võrreldes 95% vähem energiat, vähendades omakorda XF-i mõju keskkonnale.

NUTIKAS JÕUDLUS

Uus XF tagab tänu kergele ja jäigale kerekonstruktsioonile ning uue põlvkonna suure jõudlusega jõuseadmetele ja ülekannetele erakordselt virgutava sõiduelamuse.

Iga juht leiab endale kindlasti sobiva XF-i, kuna valida saab nii sõiduki, mille CO2-heitkogus on vaid 104 g/km ja kütusekulu 4 l / 100 km, kui ka masina, mille tippkiirus on 250 km/h ja kiirendus 0–60 miili/h vaid 5,1 sekundit.

ŠASSII JA VEDRUSTUS

Esi- ja tagavedrustus koosneb tugevatest ning kergetest alumiiniumosadest, mis aitavad XF-il reageerida kiiresti ja dünaamiliselt, säilitades samas ka sõidumugavuse. Ees tagab F-TYPE vedrustusele sarnane topeltõõtsharkvedrustus esmaklassilise juhitavuse. Taga suurendab Integral Linki vedrustus jäikust, mis parandab juhitavust ja suurendab sõidumugavust. Sellise vedrustussüsteemi loodav juhitavus, nõtkus ja tagasiside tagavad, et XF ärkab ellu.

SÕITMINE JA JUHITAVUS

Uus XF viib Jaguari tuntud sõiduomadused ja juhitavuse veelgi kõrgemale tasemele. Auto loob tõeliselt sportliku elamuse ja parandab oluliselt sõidu kvaliteeti. Viimasele aitab kaasa ka XF-i alumiiniumkonstruktsioon, mis suurendab oluliselt väändejäikust. Tegemist on ideaalse platvormiga topeltõõtshargiga esivedrustuse ja Integral Linkiga tagavedrustuse jaoks. Jaguar on neid vedrustussüsteeme täiustanud aastast aastasse, et luua parim võimalik dünaamilisus ja sõidumugavus.

TAGUMINE ISETASANDUV ÕHKVEDRUSTUS

TAGUMINE ISETASANDUV ÕHKVEDRUSTUS*

XF Sportbrake säilitab oma mugavuse ja täpse käsitsetavuse ka täiskoormusel tänu isetasanduvale tagumisele õhkvedrustusele. See süsteem täidab õhkvedrud automaatselt vastukaaluks raskele koormale, et aidata tagada šassii rõhtsust ja konstantset sõidukõrgust.

*Standardvarustuses XF Sportbrake’il. Ei ole saadaval XF Saloonile.

ELEKTRILINE ROOLIVÕIMENDI

XF-i elektriline roolivõimendi (EPAS) suurendab tagasisidet ja juhitavust. EPAS jälgib sõiduki kiirust ja juhi tegevust ning kalibreerib roolivõimendit iga käänaku ja manöövri jaoks. EPAS teeb koostööd ka teiste juhti abistavate funktsioonidega, et suurendada mugavust ja ohutust.

JÕUÜLEKANNE

Automaatkäigukast on nii kiire kui ka võrratult rafineeritud. Kaheksa lähestikku paiknevat käiku hoiavad mootorit kõige tõhusamas pöördevahemikus kauem – see suurendab tõhusust, kiirendab reageerimisaega ja muudab juhi tagasiside täpsemaks.
Uus XF suurendab valikuvõimalusi kuue lähestikku paikneva käiguga manuaalkäigukastiga, mis on mõeldud jõudluse ja tõhususe tagamiseks. Teistest XF-klassi käigukastidest kergema süsteemi sujuv ja tundlik käiguvahetus suurendab mugavust ning tekitab veelgi kaasahaaravama sõidutunnetuse.

XF 2016 - ADAPTIVE DYNAMICS

ADAPTIVE DYNAMICS

Olete kiirteel, maanteel kurvis või navigeerite ebatasasel pinnal linnaliikluses, Adaptive Dynamics muudab instinktiivselt XF reageerimisvõime tingimustele ja Teie sõidustiilile vastavaks, analüüsides kiirendust ning kurvides gaasi- ja piduripedaali tegevust. Rooli ja keha liikumist analüüsitakse kuni 500 korda sekundis kohandamaks vedrustuse seadeid.

Konfigureeritav dünaamika

F-TYPElt pärit Kofigureeritava Dünaamika Süsteem võimaldab seadistada vedrustuse, gaasipedaali ja rooli Teie sõidustiilile vastavalt. Seadistuse saab salvestada isiklike seadete alla või programmeerida Jagauri eelhäälestusse ning see aktiveerub Dynamic Mode režiimis.

Dynamic Mode jälgib sõiduki tarkvara ühendades Teid Jaguari sportliku hingega. 

Intelligentne nelivedu*

Uue XF-i neliveosüsteem (AWD) tagab mugava sõidukogemuse igal maastikul. Süsteem kasutab Jaguari uut Intelligent Driveline Dynamics tarkvara monitoorides sõidutingimusi kuni 100 korda sekundis, tagades tasakaalu ja juhitavuse nõidlikes tingimustes.

*saadaval sügisest 2015

Kas olete nõus andma tagasisidet, mis aitaks parandada meie kodulehte?

Jaguar F-Type Convertible