SÕIDUULATUS JA LAADIMINE

I-PACE sõidab kaugemale.

AUTO-OMAMISE TULEVIK

I-PACE’I sõiduulatus WLTP-tsüklis on 470 km*.

See on võimalik tänu kõrgtehnoloogilisele liitiumioonakule, mille võimsus on 90 kWh. Järgmise põlvkonna elektriautode tehnoloogia ja meie disainikire kombinatsioon on sünnitanud nullheitmega sõiduki, mis jääb siiski vankumatult Jaguariks.

* WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure) on uus protsess, mida on hakatud rakendama alates 2017. aastast ja mille alusel mõõdetakse Euroopas sõiduautode kütuse- ja energiakulu, sõiduulatust ning heitmeid. Selle eesmärk on anda reaalsele sõidule vastavaid näitajaid. See testib lisavarustusega sõidukeid ning kasutatakse nõudlikumaid testimisprotseduure ja sõiduprofiile.

KAS TEADSITE?

SALONGIKLIIMA

Soojendus ja õhukonditsioneer kasutavad energiat ning see võib vähendada sõiduulatust.
Neid süsteeme kasutatakse kõige sagedamini teekonna alguses, mistõttu on I-PACE’il sõiduulatuse vähenemise vältimiseks võimalus salongikliima enne sõidu alustamist, kui sõiduk veel laeb, parajaks reguleerida. Tänu sellele saab I-PACE kasutada salongi soojendamiseks või jahutamiseks toiteallikast, mitte akust pärit elektrit.

ÄÄRMUSLIKUD TEMPERATUURID

Äärmiselt madalad ja kõrged temperatuurid mõjutavad aku laetust.
I-PACE’il on keerulised termohaldussüsteemid, mis aitavad hoida akut optimaalsel temperatuuril ning vältida välistemperatuuri mõju auto sõiduulatusele.

SÕIDUSTIIL

Sõiduulatuse üks suurimaid mõjutajaid on juht. Sage ja rohke kiirendamine avaldab sõiduki laetusele negatiivset mõju, samas kui ühtlasel kiirusel sõitmine aitab elektriauto sõiduulatust suurendada. Astmeline kiirendamine võib vähendada ka järsku pidurdamist – ka see nõuab õrnast pidurdamisest rohkem energiat.
Ühtlasel kiirusel sõitmine aitab elektriauto sõiduulatust hoida.

LIIKLUSES SÕITMINE

Nii kiirendamiseks kui ka pidurdamiseks on vaja energiat.
Korduv kiirendamine ja pidurdamine tihedas liikluses on akule sama kurnav kui juhile.
Võimalikult püsiva kiiruse hoidmine tihedas liikluses aitab hoida sõiduulatust.

PUHAS, MUGAV, MURETU

I-PACE’i akut laetakse auto laadimisliitmiku kaudu, mis asub diskreetselt eesmise poritiiva taga. Pärast pistiku ühendamist võite jätta I-PACE’i rahulikult laadima. Laadimine lõpeb pärast aku täissaamist automaatselt. Autot võib laadida ka vihmas ning isegi lumes, sest laadimissüsteem on täielikult isoleeritud.

KODUS LAADIMINE

KODUS LAADIMINE

Optimaalseks laadimiseks kodus saate paigaldada Jaguari heakskiidetud kodulaadija*. I I-PACE’il on 7 kW ühefaasiline vahelduvvoolu pardalaadija**, mis laeb sõiduki öö jooksul täiesti täis ning suudab ühe tunniga laadida akut kuni 35 km sõiduulatuse jaoks. Majapidamispistikupesa kasutamisel on laadimiskiirus aeglasem kui kodulaadijast laadimisel (kuni 11 km sõiduulatus ühe tunniga), kuid öösel laadimisest piisab keskmise 60 km päevaläbisõidu jaoks. Tööstuslikest pistikupesadest (või täiustatud majapidamispistikupesadest) saab akut ühe tunniga laadida kuni 35 km sõiduulatuse jaoks.

* Jaguaril on laadimisinfrastruktuuri volitatud partnerid kõigil turgudel, kus I I-PACE’i müüakse. Meie infrastruktuuripartnerid nõustavad teid parima lahenduse leidmisel. Lisateavet saate Jaguari edasimüüjalt.
** 7 kW elektritoide on saadaval enamikul turgudest.

AVALIKUD LAADIMISPUNKTID

AVALIKUS KOHAS LAADIMINE

Parim viis pikal reisil kiiresti akut täita on alalisvoolu laadijad (CCS kombineeritud standard) – tüüpiline 50 kW laadija võib tunnis lisada kuni 270 km (168 miili) sõiduulatust. Avaliku laadimise infrastruktuuri paranedes suudab I-PACE vastu võtta kuni 100 kW alalisvoolu laadimist. See tähendab, et kõigest 15 minutiga saab lisada 100 km (62 miili) sõiduulatust. Olenevalt teenusepakkujast võib avalikel laadijatel olla erinevaid väljundeid. Mugavaid laadijaid võite leida ka kohtadest, kuhu võite soovida jääda mitmeteks tundideks või isegi üleöö – sealhulgas kaubanduskeskused, hotellid ja jõusaalid. Lihtsalt sõitke kohale, ühendage juhe pistikupesaga ja minge tundke end hästi.

Jaguar teeb kõikidel turgudel, kus I-PACE on saadaval, koostööd avaliku laadimise pakkumiseks.

* Alalisvoolu kiirlaadija annab lühikese ajaga suure hulga eneriat. Laadimiskiirus väheneb, kui aku hakkab täis saama, seega on enamikel juhtudel kiirem laadida kuni 80 täituvusprotsendini või kuni täiendava vajaliku sõiduulatuseni.

MULTIFUNKTSIONAALNE LAADIMISKAABEL

MULTIFUNKTSIONAALNE LAADIMISKAABEL

I-PACE’iga kaasas olev multifunktsionaalne laadimiskaabel (tuntud ka nime all 2. tüübi universaalne laadimiskaabel) võimaldab laadida sõidukit kas majapidamispistikupesast või tööstuslikust pistikupeast (IEC). Küsige I-PACE’i kasutamise kohta teistes riikides Jaguari edasimüüjalt.

AVALIK LAADIMISKAABEL

AVALIKUS KOHAS LAADIMISE KAABEL

Avalikus kohas laadimise kaabel (Mode 3 laadimiskaabel) ühendab I-PACE'i standardsete laadijatega, mis kasutavad Euroopa tüüp 2 laadimispistikut (Mennekes). Selle kaabli abil saab auto ühendada ka kodusesse seinalaadijasse. Avalikes kiirlaadijates kaabel olemas, nii et te ei pea enda oma kaasa võtma. Küsige lisainformatsiooni kohalike ja riiklike avalike laadimisvõrgustike kohta oma Jaguari edasimüüjalt.

Avalikus kohas laadimise kaabel (Mode 3 laadimiskaabel) kuulub Mandri-Euroopas müüdavate I-PACE'ide standardvarustusse.

KODULAADIJA PAIGALDAMINE

KODULAADIJA PAIGALDAMINE

Tellides kodulaadija paigalduse meie poolt heaks kiidetud paigaldajalt, võite olla kindel, et tööd tehakse rangeimate standardite kohaselt. Tugeva kodulaadija saab paigaldada sissesõiduteele, garaaži või muusse mugavasse kohta teie kodus. Lisateavet saate Jaguari edasimüüjalt.

SÕIDUULATUSE SÄILITAMINE

SÕIDUULATUSE SÄILITAMINE

I-PACE on varustatud tehnoloogiaga, mis säilitab sõiduulatuse ja kaitseb sõiduki akut. Näiteks saab salongikliima eelreguleerimisega salongi soojendada või jahutada sellel ajal, kui I-PACE laeb, ning kliima reguleerimiseks vajalik elekter saadakse elektrivõrgust, mitte akust.

ECO-REŽIIM

ECO-REŽIIM

Eco-režiim aitab säilitada I-PACE’i sõiduulatust, vähendades energiakulu ning edendades efektiivsemat sõidustiili. Samuti muudab see veidi salongi temperatuuri, õhuringlust ja paljusid auto muid funktsioone. Need muudatused saab tühistada, aktiveerides iga funktsiooni tavarežiimi või kasutades menüüsätteid.

Kas olete nõus andma tagasisidet, mis aitaks parandada meie kodulehte?

Jaguar F-Type Convertible