TUNDUB AGRESSIIVNE? TALTSUTA TEDA!

Uus Jaguar nüüd kuni 24 300 EUR soodsamalt.

F-TYPE

PUHAS SÕIDUNAUDING

F-TYPE’I TURVALISUS JA OHUTUS

F-TYPE’i juhti abistavad süsteemid tagavad kindlustunde, teabe ja juhitavuse, mis võimaldab keskenduda sõidurõõmule.

TAGURDAMISKAAMERA

Tagurdamiskaameras on ühendatud tahapoole suunatud kaamerast tulev pilt ja puutetundliku ekraani teave. Süsteem näitab ekraanil värvilisi kaugus- ja sõidujuhiseid, mis muutuvad esirataste pöördenurka arvestades ja mis osutavad alale, kuhu auto tagurdab.

PIMENURGA JÄLGIMISSÜSTEEM JA LÄHENEVA SÕIDUKI TUVASTAMINE

Lisavarustusse kuuluv pimenurga jälgimissüsteem annab küljepeeglil paikneva ohutulega juhile märku külgneval real olevast sõidukist. Läheneva sõiduki tuvastamise funktsioon annab omakorda märku sõidukitest, mis lähenevad tagantpoolt sellise kiirusega, et reavahetus võib muutuda ohtlikuks.

ÜMBERMINEKU KAITSETARIND

Kabriolettmudelite oluline ohutusfunktsioon aitab sõitjaid kaitsta juhul, kui auto keerab üle katuse. Mudelitel F-TYPE ja F-TYPE S on ümbermineku kaitsetarind läikiva kroomviimistlusega ja F-TYPE V8 S-il läikivmust. Lisavalikuna saab valida süsinikkiu või kroomviimistluse.

1. NUTIKAD KAUGTULED

Lisavarustusse kuuluvad nutikad kaugtuled lülituvad vajaduse korral lähituledele ja tagasi, kasutades läheneva auto tuvastamiseks tahavaatepeegli tagaküljele paigutatud andurit.

2. ELEKTROONILINE PIDURDUSJÕU JAOTUSSÜSTEEM (EBD)

Elektrooniline pidurdusjõu jaotussüsteem (EBD) tuvastab koorma kaalu ning jaotab pidurdusjõu esi- ja tagarataste vahel sellele vastavalt, suurendades nii pidurdamise ajal juhitavust.

3. REISIJATE OHUTUS

Kaks eesmist ja kaks külgturvapatja annavad juhile ja kaasreisijale suurema kindlustunde. Enne turvapatjade sobivas ulatuses rakendamist tuvastavad andurid juhi ja kaasreisija suuruse ja kaalu. Järsul pidurdamisel rakenduvad turvavöö eelpingutid, mis tõmbavad turvavööd pingule.

4. JALAKÄIJATE OHUTUSSÜSTEEM

Inimesed on kaitstud nii väljaspool autot kui ka auto sees. Kui sõiduk puutub kokku jalakäijaga, tõstab Jaguari jalakäijate ohutussüsteem Pedestrian Contact Sensing System™ automaatselt kapoti üles. See aitab vältida jalakäija pea kokkupuudet kapoti all olevate kõvade masinaosadega.

5. TAGURDAMISEL LÄHENEVA SÕIDUKI TUVASTAMINE

F-TYPE’i lisavarustuses on tagurdamisel läheneva sõiduki tuvastussüsteem, mis tuvastab radari abil auto tagurdamisteele jäävad sõidukid (näiteks parklast väljatagurdamisel) ja annab sellest juhile märku.

6. PARKIMISABI

Lisavarustusse kuuluvad eesmine ja tagumine parkimisabi, mis annavad lähedalolevatest objektidest juhile märku kuuldava hoiatussignaaliga. Keskkonsooli puutetundlikul ekraanil olevad nooled annavad teavet objekti asukohast sõiduki suhtes. Turvalisust ja mugavust lisab valikuline tagurdamiskaamera, mis näitab kaheksatollisel puutetundlikul ekraanil pilti auto taga toimuvast.

7. HÄDAPIDURDUSABI (EBA)

Hädapidurdusabi süsteem tuvastab piduripedaali äkilise vajutamise ja sekkub hädaolukorras, suurendades mehaanilist pidurdusjõudu ja lühendades seeläbi pidurdusmaad. Samuti aitab EBA säilitada ootamatutes olukordades juhitavust.

Kas olete nõus andma tagasisidet, mis aitaks parandada meie kodulehte?

Jaguar F-Type Convertible